Chování českých internetových uživatelů ve věku 18 – 25 na sociálních sítích ovlivňuje i jejich pracovní uplatnění.
Jak? Těmito aspekty se ve svém průzkumu zabývala společnost AVG. Sledovala, jak aspekty související s prací korelují s jejich komunikací na sociálních sítích.
Zjištění:
Pouze pěti procentům mladých Čechů se někdy stalo, že byli během nějakého pohovoru (při přijímání do školy nebo do práce) dotazováni na své on-line příspěvky.
Třicet procent českých uživatelů sociálních sítí má mezi svými přáteli na Facebooku svého šéfa (na příklad ve Francii je to pouhých osm procent).
Více než tři čtvrtiny českých uživatelů internetu (78 %) mají své soukromí na Facebooku nastaveno tak, aby se k jejich informacím dostali pouze jejich přátelé (naproti tomu v Japonsku má svůj profil veřejně přístupný více než polovina uživatelů Facebooku – 53 %).
Co se týče nastavení soukromí mladých uživatelů Facebooku ve věku 18 – 25 let před jejich kolegy z práce, 70 % z nich nijak neomezuje, co mohou kolegové vidět a co ne. 30 % respondentů před svými kolegy některé obsahy naopak schovává.
Třetina českých uživatelů Facebooku má ve svém zaměstnání omezený přístup na sociální sítě či jiné internetové stránky (naproti tomu ve Francii je to téměř polovina – 45 %).
Čtyřicet procent těch uživatelů internetu, kteří mají ve svém zaměstnání nějaká omezení týkající se přístupu na sociální sítě či jiné internetové stránky, navštěvuje tyto stránky během pracovní doby pomocí svého mobilního zařízení (v některých zemích, jako je USA či Anglie, porušuje tento zákaz dokonce téměř 60 % uživatelů).
Dvanáct procent českých uživatelů sociálních sítí někdy zveřejnilo něco špatného o svém šéfovi nebo o společnosti, ve které pracují.
HR praktik na cestě za moderním pracovním prostředím a kultivovanými mezilidskými vztahy