Rozptylování ze strany ostatních členů rodiny je podle studie Regus pouze jedním z mnoha problémů lidí pracujících z domova.
Práce z domova se může zdát jako vysněné a přitom praktické řešení pro české pracovníky, kteří chtějí omezit dojíždění do práce a věnovat více času svému osobnímu životu. Realita je ovšem často úplně jiná, protože téměř tři čtvrtiny z těchto pracovníků uvádějí, že je pravidelně rozptylují děti nebo ostatní členové rodiny.
A to není zdaleka jediná překážka: jednoho pracovníka z deseti postihují kvůli provizornímu vybavení domácí kanceláře potíže s držením těla, které mohou později vést k závažným zdravotním komplikacím. Špatné připojení k Internetu, žádný přístup ke kancelářskému vybavení či dokonce domácí mazlíčci vyžadující pozornost – to vše může mít vliv na produktivitu těch, kdo pracují z domova.
Toto jsou některé z poznatků získaných na základě globálního průzkumu společnosti Regus, která je největším poskytovatelem flexibilních pracovišť na světě. Během průzkumu bylo dotázáno více než 24 000 podnikatelů z více než 90 zemí.
Práce z domova má podle Serge Dupauxe, generálního ředitele Regus ČR, rozhodně vliv na soustředění a produktivitu. „Zaměstnance přirozeně lákají výhody flexibilních pracovních přístupů. Díky nim nemusejí ztrácet čas dojížděním a mohou si upravit pracovní dobu podle svých potřeb, aby dosáhli lepší rovnováhy mezi pracovním a osobním životem. Ale získané poznatky ukazují, že práce v profesionálním pracovním prostředí v blízkosti domova je výhodnější než vlastní práce z domova, protože se tak můžete vyhnout stresovým situacím v rodině, vytvoříte si lepší profesionální image a zlepšíte svou celkovou produktivitu.“
Hlavní poznatky:
HR praktik na cestě za moderním pracovním prostředím a kultivovanými mezilidskými vztahy